Czy zielona kawa wspomaga odchudzanie?

zielona kawa na odchudzanie

Co jest takiego niezwykłego w zielonej kawie, że jest tak często promowana w internecie? Czy jej skuteczność w kontekście odchudzania została potwierdzona? Okazuje się, że przeprowadzono już kilka badań, które udowodniły działanie zielonej kawy w odchudzaniu. W tym artykule przeanalizujemy jej działanie i sprawdzimy jakie są fakty.

Czym jest zielona kawa i jakie ma właściwości?

Zielona kawa bardzo przypomina kawę, którą pijemy na co dzień. Jest jednak kilka różnic, które czynią ją inną od zwykłej kawy. Jak sama nazwa wskazuje ma kolor zielony. Jest to spowodowane tym, że obróbka ziaren zakończyła się jeszcze przed procesem palenia kawy. Pod wpływem wysokiej temperatury redukowany jest kwas cholorogenowy, który jest naturalnym przeciwutleniaczem występujący w owocach kakaowca.

To sprawia, że zielona kawa zawiera duże ilości kwasu chlorogenowego i kofeiny, które są silnymi polfenolami. Z zielonej kawy często korzystają sportowcy oraz osoby aktywnie fizycznie.

Zielona kawa na odchudzanie

W sieci pojawia się coraz więcej produktów zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Czy są one skuteczne, gdy chcemy schudnąć? Jak się okazuje niektóre właściwości mogą pozytywnie wpływać na zrzucenie kilogramów.

Ekstrakt z zielonej kawy zawiera kofeinę, która nasila działanie metabolizmu nawet do 11%. Niektóre badania pokazują, że zielona kawa może zmniejszyć wchłanianie węglowodanów z przewodu pokarmowego. To powoduje obniżenie cukru we krwi i ma bezpośredni wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.

zielona kawa właściwości

Przeprowadzono kilka dokładnych badań, które dokładniej wyjaśniają czy zielona kawa jest skuteczna na odchudzanie. W jednym z badań wzięło udział 30 osób z nadwagą, które podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa przez 12 tygodni piła zwykłą kawę. Druga grupa przez taką samą ilość czasu piła ekstrakt z zielonej kawy.

Po 12 tygodniach postanowiono sprawdzić jak picie kawy wpływa na redukcje wagi. Ludzie którzy pili zwykłą kawę zrzucili średnio 1,7 kg. Z kolei osoby pijące ekstrakt z zielonej kawy zrzucili średnio 5,4 kg. W badaniu sprawdzono także jak kawa wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Uczestnicy którzy pili zwykłą kawę spalili średnio 0,7% tkanki tłuszczowej, natomiast osoby pijące ekstrakt z zielonej kawy 3,6%.

Badanie jasno pokazuje, że regularne picie zielonej kawy pomaga w odchudzaniu i ma wpływ na zmniejszanie tkanki tłuszczowej.

Zielona kawa oprócz właściwości odchudzających wspomaga także układ krwionośny co ma wpływ na prace serca. Picie kawy neutralizuje powstawanie wolnych rodników i komórek nowotworowych.

Gdzie kupić zieloną kawę?

zielona kawa na odchudzanieZielona kawa jest dostępna w dwóch formach: w formie mielonej oraz w tabletkach. Można ją kupić w sklepie ekologicznym oraz przez internet. Jednym z najchętniej wybieranych produktów na rynku polskim i zagranicznym jest produkt o nazwie Green Coffee Plus, który cieszy się znakomitymi opiniami.

Green Coffee Plus to naturalny suplement, który powstał z myślą o osobach, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Zawiera ekstrakt z zielonej kawy, dzięki któremu szybciej uda Ci się schudnąć i spalić tkankę tłuszczową. Suplement przyjmuje się w formie tabletek. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

Korzystałaś z zielonej kawy i chcesz podzielić się swoją opinią? Napisz o tym poniżej w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *