Czym jest zielony jęczmień i jakie ma właściwości?

zielony jęczmień właściwości

Szukasz informacji i opinii o zielonym jęczmieniu? Dowiedz się więcej o jego działaniu i właściwościach w kontekście detoksykacji i odchudzania.

W ostatniej dekadzie coraz głośniej jest o zielonym jęczmieniu. W internecie można spotkać wiele produktów, które bazują na składnikach związanych z zielonym jęczmieniem. Czy warto go stosować w swojej codziennej diecie?

Czym jest zielony jęczmień?

Zielony jęczmień to roślina, która jest znana już od ponad 7000 lat w Azji i na Bliskim Wschodzie. W starożytności rzymscy gladiatorzy używali tej rośliny jako dodatek do jedzenia sprawiając, że stawali się bardziej wytrzymali i odporni na ciosy przeciwnika.

Kilka tysięcy lat temu Egipcjanie zbierali jęczmienną trawę i wykorzystywali ją jako płatki zbożowe. Podobnie czynili Rzymianie, Grecy i Hebrajczycy, którzy sproszkowany jęczmień używali do wyrobu pieczywa.

Obecnie zielony jęczmień jest podstawą diety na bliskim wschodzie. Według nieoficjalnych informacji to właśnie tam ludzie żyją najdłużej i rzadziej cierpią na popularne choroby cywilizacyjne.

czym jest zielony jęczmień

Zielony jęczmień właściwości

Szacuje się, że zielony jęczmień zawiera nawet 45% białka co czyni go doskonałym dodatkiem dla wszystkich osób, które chcą się zdrowo odżywiać. Według doktora Yoshihide Hagiwary autora książki “Green Barley Essence” zielony jęczmień jest jednym z najbardziej kompletnych pokarmów, które poprawiają jakość życia.

Nie jest tajemnicą, że w jego składzie znajduje się wiele niezwykłych składników, które wpływają na nasz wygląd i witalność. Skoro jest to roślina znana od wieków to musi być w niej coś niezwykłego. Poniżej znajdziesz listę właściwości zielonego jęczmienia:

Pomaga w trawieniu

Zielony jęczmień zawiera wiele enzymów, które wspomagają trawienie. Jęczmień zawiera lipazę, która jest enzymem produkowanym przez trzustkę, która skutecznie wspomaga wytwarzanie kwasu solnego przez żołądek w celu prawidłowego trawienia.

Oczyszcza organizm

Jedną z największych zalet zielonego jęczmienia jest doskonała detoksykacja organizmu, która pomaga usunąć zbędne toksyny w organizmie. W zielonym jęczmieniu jest więcej witaminy C niż w pomarańczy i więcej beta karotenu niż w marchwi, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się materiałów odpadowych i skrystalizowanych kwasów, które osiadają w organizmie.

Oprócz tego jęczmień wspomaga nasz układ pokarmowy oraz wpływa na regenerację wątroby, co jest doskonałą informacją dla osób, które narzekają na bóle żołądka związane z niezdrową dietą.

Poprawia wygląd skóry

Proszek znajdujący się w młodym jęczmieniu zawiera pełno przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, które przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry. Dzięki odpowiedniej ilości cynku i selenu skóra regeneruje się szybciej stając się przy tym bardziej elastyczna.

Proszek zawarty w jęczmieniu ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć powstawanie trądziku i zwalczyć infekcje skóry.

młody jęczmień poprawa wyglądu skóry

Wspomaga odchudzanie

W zielonym jęczmieniu znajduje się dużo błonnika, który skutecznie tłumi napadu głodu. Jeśli masz problemy z nadmiernym objadaniem się to włączając zielony jęczmień do swojej diety będziesz w stanie skuteczniej oprzeć się jedzeniu słodyczy i fast foodów.

Zielony jęczmień w odchudzaniu sprawdza się doskonale i stanowi doskonały dodatek do dobrze zbilansowanej diety dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Zielony jęczmień skutki uboczne

Należy teraz zastanowić się nad tym, czy zielony jęczmień wywołuje określone skutki uboczne?

Czasami podczas suplementacji zielonego jęczmienia osoby, które mają wrażliwy żołądek mogą odczuwać nieprzyjemne stany, co jest związane z procesem detoksykacji.

Jak już się dowiedziałaś wcześniej zielony jęczmień eliminuje zbędne toksyny, dlatego też w naszym organizmie dochodzi do reakcji chemicznych, które mogą wiązać się z nieprzyjemnymi bólami żołądka.

Na szczęście nie dzieje się to często i w większości przypadków cała suplementacja w postaci zielonego jęczmienia odbywa się zupełnie normalnie sprawiając, że z dnia na dzień czujemy się bardziej witalnie.

W jakiej postaci spożywać zielony jęczmień?

Zielony jęczmień możemy spożywać na kilka sposobów. Możemy go dostać w sklepie ekologicznym w postaci proszku. W większości przypadków proszek wrzucamy do wody i mieszamy, by po chwili otrzymać koktajl z zielonego jęczmienia. Minusem jest to, że nie jest on zbyt dobry, dlatego czasem trzeba dodać do niego coś co lubimy, aby nam lepiej smakował.

zielony jęczmień opinie

Zielony jęczmień tabletki

Jeszcze innym sposobem przyjmowania zielonego jęczmienia jest suplementacja w postaci tabletek. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że tabletkę możemy połknąć szybko i zabrać praktycznie wszędzie np. gdy podróżujemy. Jego działanie jest bardzo podobne, tak jak w przypadku zwykłego proszku dostępnego w sklepach ekologicznych.

Zielony jęczmień z doskonale dobranymi składnikami i witaminami w postaci tabletek znajdziesz tutaj.

Jaka jest moja opinia o zielonym jęczmieniu?

Według mojej opinii, zielony jęczmień to doskonały dodatek do diety. Dla wszystkich osób, które chcą wyglądać zdrowo i oczyścić organizm ze zbędnych toksyn zielony jęczmień będzie w sam raz.

Jego właściwości sprawdzą się u osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe i potrzebują więcej energii. Doskonale sprawdzi się to także dla każdego kto chce zrzucić zbędne kilogramy i wyglądać lepiej. Większość osób, które stosowały zielony jęczmień wyrażają dobre opinie i mówią o tym, że na próżno szukać czegoś równie uniwersalnego jak ta roślina.

Korzystałaś z zielonego jęczmienia i chciałabyś wyrazić swoją opinię? Napisz o tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *